Mixels

Glorp Corp

Kabilelerin en balçıklısı. Glurt, Glomp, Torts, Slusho, Gurggle ve Dribbal yer kabuğunun yakınında yaşar; lağım borularındaki yosunlarla ve çöp sahalarındaki kullanılmış bebek bezleriyle takılırlar.

MUNCHOLAR

MUNCHOLAR –SNAX, BERP ve VAKA-WAKA– ile vakit geçirmek çok eğlencelidir, tabii ne dediklerini anlayabilirsen. Sürekli bir şey çiğnerler; korunmak için şemsiyeni yanına alman iyi olabilir.

WELDOLAR

WELDOLAR –KRAMM, FORX ve WUZZO– Mixel gezegeninin gizli iş gücüdür. Tüm varoluş amaçları, inşa etme ya da tamirle ilgili çalışmak üzerinedir. Fiziksel olarak taş ve metali bir araya getirerek her tür mekanik aleti oluştururlar.

Frosticonlar

Frosticonlar kabilesinden Chilbo, Krog, Snoof, Flurr, Lunk ve Slumbo'yla tanış.

Lixers

Lixers kabilesinden Spugg, Tungster ve Turg'le tanış.

Klinkers

Klinkers kabilesinden Gox, Jinky ve Kamzo'yla tanış.

Orbitons

Orbitons kabilesinden Niksput, Nurp-Naut ve Rokit'le tanış.

İnfernitler

İnfernitler kabilesinden Flain, Zorch, Vulk, Burnard, Flamzer ve Meltus'la tanış.

Glowkies

Glowkies kabilesinden Boogly, Globert ve Vampos'la tanış.

Scorpi

Bu pörtlek gözlü eleman, sırnaşmaya bayılır ama bu kadar dikenli olduğu için işi zor. Diğer Spikel üyeleri gibi Scorpi de sevecen bir karakterdir.

Footi

Bu tez canlı sırık; dev ve dikenli ayaklarına rağmen sekmeye, zıplamaya ve dans etmeye bayılır. Spikel kabilesinin diğer üyeleri gibi Footi'nin de dikenli dış yüzü, sevimli ve kucaklanası yönünü engellemez.

Hoogi

Sarılmaya bayılır, ki bu dikenli pençeleriyle biraz zordur. Diğer Spikel üyeleri gibi Hoogi de tehlikeli dikenlerle kaplı olduğunu sık sık unutur. Sevecen ve sarılmayı seven bir kabile bu!

Wizwuz

Wizwuz sihirli bir mavi madde kusar, kanca şeklindeki kuyruğuyla etrafta asılı durmayı sever, kendisi biraz şovmendir!

Magnifo

Muhteşem Magnifo iki özel büyülü asa sahibi, özgüveni oldukça fazla bir sihirbazdır. Sihir gösterilerine enerjisinin tamamını verir.

Mesmo

Mesmo bir çift kanadı ve hatta gözlerinin üstünde büyücü şapkaları bulunan bir sihir dehasıdır! Wiztastic kabilesinin diğer üyeleri gibi mor renktir ve büyü yapmada başarılıdır!

Flurr

Flurr en "uyanık" Frosticon'dur, hiç uykulu görünmez. Bu da onu doğal olarak kabilenin lideri yapıyor. Yapısı gereği meraklıdır ve her zaman dikkatli bir şekilde Frosticon topraklarını araştırmayı sever.

Lunk

Lunk en "yavaş" Frosticon'dur. Zeka ve tavırda olan eksiklerini azimli ruhuyla kapatır. Buzun üzerinde küçük elleriyle dengesini sağlamaya çalışırken komik görünür. Yine de kalın dış iskeleti onu fazlasıyla dayanıklı yaparak darbeler karşısında parçalanmadan kalmasını sağlar.

Slumbo

Slumbo en "uykucu" Forsticon'dur ve sadece bir deprem onu uyandırabilir. Öğle yemeğinin orta yerinde ya da bir uçurumdan düşerken en uygunsuz zamanlarda uyuyakalır. Uyuması onun muazzam gücünü toplamasına yardımcı olur.

Kraw

Kraw, Flexerlar kabilesinin lideridir. Kısa boylu olsa da devasa bir egosu vardır ve kendisinin en zeki Mixel olduğuna inanır. Kraw herkesi düelloya davet etmeye bayılır, güçlü yanları; boyutu, şekli ve sıçrayan bir topa dönüşmesini sağlayan esnekliğidir.

Tentro

Tentro, Flexerlar kabilesinin en güçlüsüdür fakat aynı zamanda çok hassastır. Kendine güven sorunu vardır ve en uygunsuz durumlarda kendisini tehlikeye atar. Sevilmeye ve ilgiye ihtiyacı vardır.

Balk

Balk'ın en önemli özelliği kafasıdır. Lastik bir çekiç gibi önüne çıkan her şeyi ezmesine, çarpmasına, yıkmasına ve itelemesini sağlar. Fazla kullandığı için kafası biraz dağınıktır ve bazen ne söyleyeceğini unutabilir.

Jawg

Jawg, Fang Gang'e liderlik eden çok sadık ve vahşi bir Mixel'dir. Kabilesini korurken devasa ve dayanıklı dişlerini kullanmasına hiçbir şey engel olamaz.

Gobba

Gobba, Fang Gang'in süper tat alma duyusuna sahip bir üyesidir. Kırbaç gibi uzayan dili ona inanılmaz doğrulukta bir tat alma duyusu kazandırır ve bir av köpeği gibi kaybolan nesneleri bulmasını sağlar.

Chomly

Chomly uyuşuk bir çöp ezicidir. Ellerine ve ayaklarına hakim ol çünkü hemen hemen her şeyi yiyebilmektedir. Bu yüzden nefesi çok kötü kokar ve işin kötü tarafı çok yavaş konuşur.

Flain

Flain, içlerinde zeki olan. Her zaman stratejiler oluşturur, her duruma temkinli yaklaşır ve soğukkanlı davranmak için elinden geleni yapar. Ama çok fazla düşünürse kafası alev alır!

Zorch

Her şeyden kaçarak kurtulabilecek kadar hızlı ve arsız bir şakacıdır. Sırtındaki ateşli jetler, tıknaz bedenini her yere şaşırtıcı hızla taşır. Eşek şakası yapar ama arkanı döndüğünde ondan geriye tek kalan bir duman bulutudur.

Vulk

Güçlü olandır. Biraz kalın kafalı olabilir ama kalbi tertemizdir. Kızgın elleriyle kaçış yolu kazabilir ya da yüzeyi düşmanların geçemeyeceği kadar sıcak hale getirebilir. Maalesef sık sık elinin fırın gibi olduğunu unutup acı dolu beşlikler çakabilir.

Krader

Krader çetin, asabi ve ciddi bir elemandır. Bu özellikleri onu Cragster'ların liderliğine uygun hale getirir. Jilet gibi keskin ve dönen eliyle bütün kayaları delip geçebilir ya da derin çukurlar kazabilir. Tavrı nedeniyle kimse ona bulaşmaya cesaret edemez.

Seismo

Utangaç ve neredeyse ürkek bir Mixel'dir. Seismo huzursuzlanırsa ayaklarını yere vurabilir, bu da bela demektir. Kaya katmanlarını kırabilen depremler yaratmaya alışkın dev ayakları vardır.

Shuff

Shuff sakar, çekingen ve çok iyi kalpli bir Cragster'lar üyesidir. Her zaman yardım etmeye çalışır ama genelde her şeyi kırıp döker. Bedeni, ayaklı yıkı güllesi gibidir. Bu Krader'i deli eder ama Shuff onu gülümsetmeye kararlı görünür.

Volectro

Çok fazla elektriğe çarpılmış, kafası dağınık ve şakacı bir Mixel. Electroid'ler kabilesine dahildir ve bedeni, mıknatıs görevi gören bir statik enerji yayar. Böyle statik yapışma görülmemiştir! Neyse ki bu özelliğinden yararlanmanın yolunu bulmuş.

Zaptor

Yüksek enerjili bir adrenalin tutkunudur, her şeye hazırdır. Bedeni ayaklı bir paratoner gibidir, bu sayede içinde çok büyük enerji patlamaları biriktirip sonra salabilir. Maalesef göz kamaştıran patlamalarıyla sürekli arkadaşlarında yanıklara yol açar.

Teslo

Teslo, elektrik yüklü kuyruğunu kullanarak her çeşit yüzeye tırmanabilen cesur ve usta bir dağcıdır. Teslo her zaman kabilesi Electroid'lere gözcülük etmek için seçilir ama diğerlerine söylemeye cesaret edemediği bir sırrı vardır: Yüksekten deli gibi korkar.

Mixels

Mixel'ler, birleştirmenin kral olduğu bir dünyada üçlü kabileler halinde yaşayan haylaz yaratıklardır. Daha büyük ve karmaşık Mixel'ler oluşturmak için herhangi bir kabileyle birleşebilir veya başka bir kabilenin sahip olduğu becerileri kazanmak için çapraz birleşebilirler.

KARAKTERLER