Dexter'ın Laboratuarı

Dexter

Dexter laborant önlüklü, 1 metre boyu ve tuhaf bir aksanı olan tipik bir bilim dehasıdır. Laboratuvarını evindeki bir kitaplığın arkasında sessizce işletmeye çalışır ama en büyük derdi, burnunu her şeye sokan ablası Dee Dee'nin büyük buluşlarını mahvetmesini engellemektir.

Dee Dee

Dee Dee, Dexter'ın ablasıdır ve bilimsel keşifler yapmaya çalışırken onu sürekli rahatsız eder. Sık sık Dexter'ın laboratuvarında dans ederken önemli ekipmanları kırar. Şapşal görünebilir ama kardeşini kandırmakta üstüne yoktur.

Mandark

Dexter’ın başdüşmanı Mandark, neredeyse Dexter kadar zekidir ama labaratuvarı daha büyük ve daha iyidir. Mandark’ın en büyük amacı Dexter’ın labaratuvarını kapatmak ve etraftaki tek bilim dehası olmaktır. Dee Dee’ye aşıktır.

Anne

Dexter'ın mutlu ev hanımı olan annesi, oğlunun evlerinde gizli bir laboratuvar işlettiğinden habersizdir. Dexter'a evde iş vererek sık sık onun işine engel olur ve bazen onu utandırır ama yine de ikisi çok yakındır.

Baba

Baba, Dexter'ın laboratuvarından habersizdir, Dexter da haberi olmaması için üstüne düşeni yapar. Genelde çocukları arasındaki basit rekabetleri çok ciddi ve önemli görür -saçma kar topu savaşlarını bile- ve Dee Dee'nin sporda daha iyi olduğunu düşünür.

Dexter'ın Laboratuarı

Dahi çocuk Dexter dünyayı kurtarmaktan, okuldaki zorbaları engellemeye kadar birçok sorunu çözmek için her gün evinin içindeki gizli labaratuarda vakit geçirir. Orada onu sadece kız kardeşi Dee Dee rahatsız eder.

KARAKTERLER
REKLAM
Toon Kupası 2018
Uygulamalar