Powerpuff GIrls
Powerpuff Girls

Blossom

Blossom, Powerpuff Girls'ün lideridir. Güçlü, kararlı ve düşünceli olan Blossom çok ciddi olmaktan kaçınmaya çalışır ama bazen istemeden de olsa Buttercup ve Bubbles'a patronluk taslar. Ayrıca grup içindeki tartışmaları durdurmaya çalışır.

Bubbles

Bubbles en yumuşak, en tatlı ve en şirin Powerpuff kızıdır ama bu, saf olduğu anlamına gelmez. Bazen kötü adamlar ve canavarlar onu görmezden gelir ama sonunda hep pişman olurlar! Bubbles'ın becerilerinden biri, hiper sonik çığlığıdır.

Buttercup

Buttercup sert, öfkeli bir erkek Fatma'dır ve plan yapmaya vakti yoktur: Kötüler ortaya çıktığında o hazırdır. Buttercup, özel gücü olmayan tek Powerpuff kızıdır (Blossom'ın buz nefesi, Bubbles'ınsa yabancı dil yeteneği vardır).

Profesör Utonium

Profesör Utonium, "Mükemmel Kız Karışımı"na "Kimyasal X" adında gizemli bir madde dökerek yanlışlıkla Powerpuff Girls'ü yaratmıştır. Çok zeki bir bilim adamıdır ve kızlara babası gibi davranmaktadır (öğle yemeklerini hazırlamak ve onları neşelendirmek de dahil).

Belediye Başkanı

Townsville'in pek zeki olmayan belediye başkanı olarak zekasındaki kıtlığı kalbinin temizliğiyle telafi eder. Townsville'e karşı çok koruyucudur, bunun sebebi ise Townsville'in, yediği en iyi turşulara ev sahipliği yapmasıdır.

Mojo Jojo

Bir zamanlar Profesör Utonium'un laboratuvar asistanı olan Mojo Jojo yanlışlıkla normal bir maymundan, Powerpuff Girls'ün düşmanına dönüştürülmüştür. Ama kızlarla mücadele etmesine rağmen işine geldiği zamanlarda Mojo bazen onlarla iş birliği yapar.

Powerpuff GIrls

Powerpuff Girls Blossom, Bubbles ve Buttercup'dan oluşur. Bu üç kızın bir görevi vardır: tam yatmandan dünyayı kurtarmak! Profesör Utonium ile birlikte Townsville'in dışında bir evde yaşarlar ve kötülerin bitmek bilmeyen zeka ve kas gücüne karşı koyarak dünyayı korurlar.

KARAKTERLER